Індія славиться найдавнішими традиціями, які зародилися багато тисячоліть тому й залишилися незмінними й нині. Індійські звичаї та весільне вбрання наречених завжди викликає захоплення навіть у людей, які не знайомі з Індією. Справжнє індійське весілля поділяється на кілька етапів, які мають глибокий зміст.
Шлюб за домовленістюВ Індії з’єднання двох сердець повністю залежить від батьків нареченого. Ще в давнину було вирішено, що саме вони повинні шукати дружину для свого сина. Часто допомагав і гороскоп дівчини, який мав відповідати гороскопу нареченого. Траплялося, дівчина навіть і не бачила свого майбутнього чоловіка аж до обряду весілля. Якщо вона не хотіла виходити за нього заміж, то батьки змушували її. Саме тому індійське весілля й називається – "шлюб за попередньою домовленістю". Звісно, з роками ситуація змінилася, але у віддалених селах та містечках і досі можна почути про таку традицію.
Від свекрухи до невістки…Відправною точкою для приготування до весілля є церемонія змовин. Наречений повинен одягнути на палець своїй обраниці обручку, яка передається з покоління в покоління – від свекрухи до невістки. Такій прикрасі може бути кілька сотень років. Тому для нареченої велика честь отримати саме цю обручку. Після цього настає кількамісячний час передвесільних клопотів. Батьки нареченої повинні зібрати доньці гідне придане: різноманітні сарі на всі випадки життя, прикраси, посуд тощо.
Химерний розпис хноюНе обходиться на індійському весіллі й без дівич-вечора, який там називається "мінді". Цього дня нареченій та її подругам наносять на руки та ноги татуювання хною – "мехенді" та "менді". На правій долоні майбутньої дружини символічно зображений наречений, а на лівій – наречена. Серед химерних візерунків заховані імена подружжя. За легендою, якщо наречений зможе знайти на долоні нареченої своє ім’я, то їхній шлюб буде дуже щасливий. За два дні до весільного обряду дівчині не можна покидати свій будинок та спілкуватися із чоловіками. Звісно, це правило не стосується членів сім’ї.
Вітайте всі – і незнайомці, і своїІндійське весілля – це дуже дорога подія, на яку запрошують 700-800 осіб. Серед них навіть є незнайомі люди, які прийшли привітати молодят зі створенням сім’ї. У день весілля нареченим не можна нічого їсти до самого святкування. Наречений повинен чекати на наречену на пласкому камені, доки її не внесуть на дерев’яному паланкіні. Потім їх просять подивитися одне одному у вічі. Цей обряд називається – "шубхо дрішті", що в перекладі означає "перший погляд". Священик промовляє молитву, а молодята обмінюються гірляндами із квітів.
Після цього наречений наносить червону фарбу на чоло та проділ майбутньої дружини. Далі один кінець весільного сарі прив’язують до паска нареченого. І взявшись за руки, вони обходять навколо вогню чотири рази. Це символізує прив’язаність одне до одного. Потім наречені разом роблять ритуальні сім кроків. Кожен крок має свій сенс і є своєрідною клятвою. Звичайно ж, індійське весілля від самого початку супроводжується гучними піснями й палкими танцями.
Це дивовижне сарі!За сарі можна здогадатися: якого ви статусу, віку чи релігії. Особливо гарне весільне сарі. Його шиють із червоного шовку та прикрашають золотими нитками, бісером, стразами, підвісками, розшивають золотом. Залежно від місцевості, сарі може бути й іншого кольору. Зазвичай воно має ширину від 70 до 100 см, а довжину – від 8 до 10 м. На голову нареченій накидають червону вуаль. Вважається, для того, щоб дівчина була щасливою та багатою в шлюбі, вона має одягнути на обряд одруження якомога більше золотих прикрас. Часто загальна вага весільного вбрання може сягати 10-12 кг.
Цікаво!- Для весільної церемонії молодята найчастіше обирають лютий. У цей час у країні буяє весна, а навколо все тільки-тільки починає квітнути.
- На тих, хто в Індії довгий час не одружується або ж взагалі веде парубоцьке життя, дивляться із презирством. Індійське весілля – це своєрідне жертвопринесення, тому кажуть, що ця людина "не має жертвопринесення".
- Виділяють кілька різновидів індійського весілля. Найбільш «екстремальним» та найменш розповсюдженим є весілля "гандхарва". Воно полягає в тому, що закохані беруть шлюб таємно, без згоди батьків, що в Індії майже ніколи не вітається.
Марія ГЛИВКАНадсилайте короткий опис і декілька фото з вашого весілля на wedding@molbuk.ua
Редакторський відділ із задоволенням допоможе опублікувати
Вашу історію на нашому сайті або в журналі!
Додано: 5-09-2014, 15:37