» » Весільні звичаї Буковини – жартівливі та кумедні
Весільні звичаї Буковини – жартівливі та кумедні
Буковинські весілля вражають своєю неповторністю. У кожному районі і селі нашої області існують свої звичаї та обряди.

Згадати всі неможливо, але запам’ятовуються найнезвичніші – жартівливі, кумедні. Отож, сайт «Давай одружимось!» організував весільно-географічну подорож деякими регіонами Буковини, щоб познайомити з найцікавішими з цих традицій.

Вижницький район

- На другий день весілля дружби викуповують дружок. Посеред стола ставлять тарілку так, щоб дружка не бачила, що туди поставлять (справжні гроші, фальшиві, дрібні монети чи горіхи). Якщо дружка погоджується на викуп, мусить танцювати з хлопцем, незважаючи на те, який викуп він заплатив за неї.

Весільні звичаї Буковини – жартівливі та кумедні

Глибоцький і Кіцманський райони

- Кухарки (кухарі) на весіллі прикрашають курей (живих або вже запечених), а вінчальні батьки повинні їх викупити. Вважалося, якщо батьки не викуплять птицю, то молодята не житимуть у багатстві.

- Зять миє ноги тещі, щоб задобрити її.

Заставнівський район

- До нареченої на другий день приводять козу, щоб вона її здоїла. Так раніше визначали, чи доброю газдинею буде молода.

- Для вінчальних батьків гості влаштовують особливий кортеж, доставляючи їх до молодят. Вінчальну матку саджають у тачку, а батька везуть на драбині – це все святково прикрашене, з номерними знаками і «мигалкою».

Новоселицький і Сторожинецький райони

- Перед молодятами кладуть відра з водою, які вони мають перекинути, – на добре і щасливе життя.

- Після опівночі відбувається «повниця», під час якої вінчальні батьки ходять поміж столів, збирають конверти, відкривають і оголошують, хто скільки приніс, та кидають у велику миску або скляну банку. Тому гості намагаються дарувати побільше, щоб усі знали, що їхня родина живе у достатку.

Весільні звичаї Буковини – жартівливі та кумедні

Путильський район

- У день весілля на подвір’ї закопують горілку, щоб через рік її відкопати і почастувати гостей.

- Під час весільного застілля існує традиція «пити до когось». Кожен охочий із гостей може наповнити склянку спиртним, перевернути її догори дном на тарілку так, щоб не вилилася рідина, покласти на тарілку закуску і передати її тому, над ким зібрався пожартувати, говорячи: «П’ю до тебе». Той має обов’язково випити, не розливши, і передати естафету далі.

Сокирянський район

- Наприкінці першого весільного вечора вінчальних батьків носять на стільцях навколо столів, щоб вони могли повеличатися з усіма гостями.

- Перед покриванням молодої по краях столу наречених світилки тримають запаленими по батьківській свічці, доки не покриють молоду – щоб життя нової сім’ї завжди було світлим.

- Щоб покрити наречену, старший дружба переламує навпіл палицю, з якою він заводив гостей за стіл. А калач, який був на ній прив’язаний, рвуть руками неодружені гості – щоб усі так рвалися над ними.

- На батьків, які одружують останню дитину в сім’ї, одягають великі вінки з квітів і возять між столами гостей на прикрашеній тачці або драбині. Потім ці вінки викидають на дах хати, щоб усі бачили, що в родині всі діти одружені.

Весільні звичаї Буковини – жартівливі та кумедні

Хотинський район


- На другий день весілля для веселощів бажаючі із запрошених на весілля переодягаються у наречених (чоловік – наречена, жінка – наречений) та інші весільні чини (дружка – одягнена жива коза, відеооператор з м’ясорубкою), відтворюючи в жартівливому тоні сімейні відносини між майбутньою подружньою парою. На це дійство сходиться подивитися все село.

Алла КОВБАСЮК

Весільні звичаї Буковини – жартівливі та кумедні
Надсилайте короткий опис і декілька фото з вашого весілля на wedding@molbuk.ua

Редакторський відділ із задоволенням допоможе опублікувати
Вашу історію на нашому сайті або в журналі!
Додано: 21-08-2014, 14:30
Оцінка:  

Коментарі:

Додати коментар